blog post 1
Mobilia.pl 01-03-2018

Czym jest wygoda w podróży we współczesnych czasach?

ilustracja

Co znaczy wygoda w podróży? Zapytaj 5 osób i każda odpowie Ci coś innego. W obecnych czasach oczekiwania klientów są wygórowane. Za słowem, które jeszcze kilka lat temu mogłoby sugerować jedynie miękkie siedzenia, teraz kryje się wiele różnych znaczeń.

Toaleta w pojeździe, przestrzeń na nogi, gniazdko pod każdym fotelem, szerokie siedzenie i stałe łącze do internetu. Jest to tylko kilka przykładów udogodnień jakie przewoźnicy oferują swym pasażerom. Oznacza to, że trzeba się naprawdę natrudzić by zdobyć pasażerów, a konkurencja jest naprawdę ogromna. Niestety wymiana foteli w busie lub wstawienie do pojazdu toalety może nie tyle być zbyt kosztowne, ale też nierealne! Istnieje jednak czynnik wygody, na który przewoźnik ma wpływ i może wybrać najlepszy dla swych pasażerów, jest nim Wifi! Jak je wybrać by w przyszłości klienci znów skorzystali z wcześniej wybranego środka transportu? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na jego kilka właściwości.

Zasięg Sprawdź czy w wybrany przez Ciebie sposób udostępniania internetu każdy pasażer będzie miał do niego dostęp. Nie można dopuścić do sytuacji, w której osoba zajmująca miejsce na końcu autobusu nie ma już łączności z Wifi. Niestety takie sytuacje też się zdarzają! Aby tego uniknąć, przede wszystkim lepiej kupić specjalny router zamiast udostępniać internet z telefonu komórkowego.

Stałość łącza Na pewno każdy miał sytuację, w której chciał podłączyć się do darmowego Wifi, a ono uniemożliwiało mu na jakąkolwiek czynność w Internecie. Tu trzeba uważać! Takie zdarzenia wywołują w klientach najwięcej negatywnych emocji. Gdy podczas podróży pasażer chce przeglądnąć Facebooka, musi mieć na to szanse! W przeciwnym przypadku odpłaci się przewoźnikowi negatywną wypowiedzią na temat jego firmy, a właśnie takie opinie żyją najdłużej. Zwróć więc uwagę jak działa internet podczas jazdy.

Bezpieczeństwo Udostępniany pasażerom internet musi pozwalać na wykluczenie stron, jakich nie mogą otwierać użytkownicy. Darmowe Wifi nie ma służyć wchodzeniu na podejrzane strony, których zwykle by się nie otworzyło na swoim komputerze. Może to skutkować przenoszeniem wirusa pomiędzy telefonami komórkowymi i innymi urządzeniami, które umożliwiają korzystanie z internetu. Dlatego lepiej moc wprowadzić pewne ograniczenia.

Wygoda korzystania z Wifi ma swoje wymagania, nie jest ich za dużo, ale jeśli chce się zadowolić klientów, warto mieć je na uwadze. Nie musisz też daleko szukać takiej usługi - Mobilia jest takim rozwiązaniem internetu mobilnego, który spełnia powyższe oczekiwania :)

Julia. Customer service